Kalender

Uus aasta toob ikka uue kalendri. Eriti vahva on seda aga ise teha. Laste joonistustest saab toreda kalendri nii koju seinale kui ka kingituseks vanavanematele.

Vaja läheb:
laste joonistused (või paber joonistuste tegemiseks)
kartong
 kalendrisildid (leiad internetist)
käärid
liim
(auguraud)

Kuidas teha?
1. Vali koos lapsega välja 12 selle aasta vahvamat joonistust ja maali, mis sobiksid uues aasta kalendrisse. Kalendrisse võib joonistada ka päris uued pildid, need võib joonistada näiteks konkreetsest kuust lähtuvalt.
2. Valige piltidele taustaks sobivat värvi kartong.
3. Lõika joonistused vajadusel väiksemaks ning kleebi kartongile.
4. Kleebi peale vastava kuu kalender. Võid kasutada meie tehtud kalendrisilte või teha päris enda sildid, kus on lisaks teie perele olulised tähtpäevad. Kalendrisilte saad teha nii käsitsi kui ka arvutiga.
5. Kui tahad kalendri riputada naela otsa, siis tee augurauaga valmis kalendrilehe ülemisse serva auk riputamise jaoks. Meie auke ei teinud, sest kinnitame kalendri magnetiga külmkapiuksele.

Mida kasulikku õpetab kalendri tegemine?

  • numbreid 1-31 ja nende õiget järjekorda
  • piltide valimine õpetab lapsele oma tööde analüüsimist ning võimaldab tal põhjendada, miks üks või teine pilt on tema arvates hea ning kalendrisse sobilik
  • võimaldab tutvustada lapsele aasta, kuude ja nädalapäevade mõisteid ning nendega seonduvaid teemasid (kalendripühad, sünnipäevad, aastaajad)
  • kui joonistate kalendrisse päris uued pildid, mis lähtuvad konkreetse kuuga seonduvatest tegevustest või nähtustest, õpetab see last märkama ja analüüsima teda ümbritsevat keskkonda ning selles aset leidvaid muutusi
  • kalendripiltide joonistamine ja parajasse mõõtu lõikamine arendab käelist tegevust