Ümbrikest jõulukalender

Isetehtud jõulukalender valmistab rõõmu nii suurele kui väikesele jõulude ootajale. Ümbrikud selle jaoks saad meisterdada ja kaunistada koos lapsega.

Vaja läheb:
24 ümbrikku (või paber nende tegemiseks)
liim
käärid
tahvlinäts või nöör ümbrikute seina peale panekuks

Kuidas teha?
1. Valmista ette ümbrikud. Kaunista need näiteks paberlumehelveste, vanast pakkepaberist välja lõigatud jõulumotiivide või muu taolisega.
Kui soovid ka ümbrikud ise meisterdada, siis leiad internetist arvukalt erinevaid šabloone. Vali ümbrike tegemiseks pisut paksem paber, siis hoiavad need paremini vormi.
2. Kirjuta igale ümbrikule üks number 1-24.

Kui paigutad ümbrikud seinale…
3. Täida ümbrikud  ja sulge need liimiga.
4. Kinnita jõulukalendri ümbrikud tahvlinätsuga seinale. Võid moodustada neist mõne kujundi, näiteks kuuse, mis oleks jõuluajal ühtlasi ka toakaunistuseks. Ümbrikud saad seinale paigutada kas numbrite õiges järjekorras või segamini.

 

Kui riputad ümbrikud nöörile…
3. Kui sul on piisavalt pesulõkse, siis saad ümbrikud kohe pärast täitmist sulgeda ning pesulõksudega nöörile kinnitada.

4. Kui sul pesulõkse käepärast pole, siis täida ümbrikud, kuid ära neid kohe liimiga sulge.
5. Pane nöör ümbriku klapi vahelt läbi ning kleebi klapi serv kinni nii, et nöör jääks ümbriku ”sees” liikuma. Ümbrikud võid nöörile paigutada kas numbrite õiges järjekorras või segamini.
6. Riputa nöör ümbrikega üles (näiteks kardinapuu või raamaturiiuli külge).

Millega täita jõulukalendrit?

  • täida ümbrikud vahvate tegevustega, mida üksi või koos perega sel päeval ette võtta (nii saad kalendrisse planeerida neid pühadetegevusi, mida nagunii kavatseksid ette võtta, näiteks kuuse ehtimine, piparkookide küpsetamine, jõulukaartide meisterdamine). Meil tulid mõttesse näiteks sellised tegevused.
  • ümbrikusse saab panna ka suuremaid kingitusi, kui kirjutad paberile juhised, kust selle päeva kingi leida võib (näiteks ”Tänase üllatuse leiad kummuti ülemisest sahtlist.”). Võid asukoha kirja panna ka keerulisema mõistatusena, nii jätkub põnevust kauemaks. Selline jõulukalender on eriti põnev, sest üllatus tuleb iga päev erinevast kohast üles leida. Et laps ikka õige üllatuse muude asjade hulgast üles leiaks, kinnita igale üllatusele külge vastava päeva number.
    Selleks, et vältida mõningate üllatuste liiga varajast avastamist, soovitame sul panna üllatuse omale kohale vahetult eelmise päeva õhtul. Õigel ajal õige üllatuse õigesse kohta panemise kindlustab see, kui teed endale nimekirja ümbrikutesse pandud kuupäevade ja juhistega.

 

Mida vahvat õpetab isetehtud jõulukalender?

  • numbreid 1-24 ning nende õiget järjekorda
  • ümbrikute lõikamine, kleepimine ja kaunistamine soodustab käelist tegevust ning aitab nii kaasa mõlema ajupoolkera koostööle
  • asjade otsimisega jõulukalender õpetab ruumis orienteerumist ning mõistatuse lahendamine arendab probleemilahendamise oskusi
  • tegevuste põhine jõulukalender õpetab väärtustama perega koos veedetud aega ning enda käega loodud asju