Lotte leiutajakaardid

Lisainfo

Autor:

Kadre Spitz

Illustraator:

Heiki Ernits

Lehekülgi:

30 kaarti

Ilmumisaasta:

2016

Mõõdud:

135x189x42mm

Vanus:

4-9

10,90

Lotte Leiutajakaardid ärgitavad nuputama, uurima, leiutama ning ehitama

Mängu eesmärk on inspireerida ja anda kätte tegutsemise suund. Lahendusteni saab igaüks jõuda ise omi ideid ja loogikat kasutades.

Lotte Leiutajakaardid aitavad lastel märgata, et ka tavapärastest asjadest meie ümber saab ehitada uusi ja huvitavaid leiutisi. Kõik leiutised on lihtsalt valmistatavad ja selleks vajalikud materjalid kergesti kättesaadavad.

Iga kaart on ühel põneval leiutise teemal.

Igal kaardil on ka uurimisülesanne, vildikaga lahendatav loovülesanne ja mõtted, kuidas leiutist uutmoodi edasi arendada.

Leiutise valmistamise juhend annab kätte esmase suuna ja kogemuse, kuidas seda ehitada. Hiljem saab igaüks leiutist ise täiustada ja uusi lahendusi katsetada. Nii saab proovile panna oma teadmised, loogika ja loovuse.

Bruno tähistab alati vildikaga joonistamise ülesannet. Vildikaülesande lahendamine paneb proovile nii loovuse kui ka loogika.

Alberti küsimus on enamasti uurimisülesanne. See annab ideid, mida leiutise ja valdkonna kohta juurde võiks uurida. Infot võib otsida endast vanemate inimeste käest, internetist, raamatust jne.

Lotte märgi juures on väike sissejuhatav jutt leiutise ehitamiseks, mis muudab kogu protsessi lapse jaoks mänguliseks ja seostab tegevuse Leiutajateküla teemaga.

Oskar tähistab leiutamisülesannet, mis annab kätte suuna, kuidas leiutist paremaks muuta või uusi lahendusi katsetada.

5 omadust, mida “Lotte leiutajakaardid” arendavad:

  • Loovuse ja loogika rakendamist
  • Seoste loomist eri valdkondade vahel
  • Uute lahenduste väljamõtlemist
  • Uudishimu maailma vastu
  • Käe peenmotoorikat ja osavust

Sulle võib meeldida ka…