Kas sinu pere on valmis rännakuteks metsikus digidžunglis?

Internet on metsik eikellegimaa, kus paratamatult satume kokku väga erinevate inimestega. Enamik neist on head, kuid kahjuks on ka väga halbu inimesi. Pettused, rämpspost jne – need kõik on kahjuks argipäev iga internetikasutaja jaoks ning sellised teemad on jõudnud isegi lastemängudesse.

Seetõttu on eriti oluline, et kõik pereliikmed (nii noored kui ka vanad) teaksid, kuidas internet toimib ning kuidas erinevates olukordades käituma peab. Ja just neid teadmisi saabki õppida lõbusa ja hariva koguperemängu “Häkkerite lahing” abil.

[us_single_image image=”8398″ align=”center” css=”.vc_custom_1564782174209{border-radius: 10px !important;}”]
[us_single_image image=”8400″ align=”center” css=”.vc_custom_1564782301351{border-radius: 10px !important;}”]

Hakka heaks häkkeriks!

Juba interneti algusaegadest peale käib seal lahing heade ja halbade häkkerite vahel. Head häkkerid püüavad kasutajaid kaitsta ja õpetavad neid. Halbade häkkerite eesmärgiks on saavutada võimu ja rikkust ning nad ei hooli sellest, kui nende tegevus teistele kasutajatele internetis halba teeb.

Mängijad saavad ennast mängus proovile panna heade häkkerite rollis ning nad peavad oma kasutajaid kaitsma pahade häkkerite rünnakute eest. Kõige olulisemaks tööriistaks iga hea häkkeri jaoks on tema teadmised. Mida paremini mängija teab, kuidas internet töötab ning millised ohud ja võimalused seal on, seda osavam ta on.

Palju uusi teadmisi

Lisaks digipädevutele ja küberhügieenile õpetab mäng ka palju teisi vajalikke oskusi. Värvides vahvaid tegelaskaarte areneb laste loovus ja peenmotoorika, kaitsekaarte lugedes paraneb funktsionaalne lugemisoskus ning mängus annab eelise ka loogiline mõtlemine – ei piisa ainult õigetest tööriistadest vaid oluline on neid ka õigel ajal kasutada.

[us_single_image image=”8415″ css=”.vc_custom_1564782290618{border-radius: 10px !important;}”]
[us_single_image image=”8402″]

Mäng sisaldab

  • 12 värvitavat tegelaskaarti + kaks tühja tegelaskaarti, kuhu laps saab ise enda lemmiktegelase joonistada. Tegelaskaartide tagumistel külgedel on ka ankeedid iga tegelase kohta, mida laps saab loominguliselt täita
  • 150 kaitsekaarti küsimustega, mis on jaotatud viieks tasemeks küsimuste raskuse järgi. Kaartide tagaküljelt leiab õiged vastused ja veidi täiendavat infot, mis aitab vajadusel teemat põhjalikumalt lahti rääkida.
  • Kurja häkkeri rolli täidavad mängus kaks täringut ja pahavaražetoonid, millega häkker püüab kasutajaid nakatada.
  • mängureeglite raamatut
Autor

Diana Poudel

Illustraator

Marja-Liisa Plats

Ilmumisaasta

2019

Mõõdud

160x208x43mm

Vanus

7-…

Mängu kestvus

45 minutit

Mängijate arv

1-6

Sulle võib meeldida ka…