Kujundijaht

15.03.2013 kujundid loov õppimine

Kujundid on kõikjal meie ümber ning igapäevaselt ei kipu me nende peale eriti mõtlema. Lastele  kujundite õpetamisel on meid ümbritsev keskkond aga ideaalne paik erinevate kujundite otsimiseks ning reaalse eluga seostamiseks.

Vaja läheb:

  • fotoaparaat

KUIDAS TEHA?

Anna lapsele fotoaparaat ja palu ta pildistada teatud kujuga, näiteks ümmargusi, asju.

Pildistada võib nii toas kui õues. Lihtsaim on alustada ringide leidmisega. Juhi lapse tähelepanu sellele, et ümmargused asjad võivad olla nii tasapinnalised (näiteks taldrik) kui ruumilised (näiteks pall).

Piltidest võid pärast fotosessiooni kokku panna ja paberile printida kujundikollaaže, millest võib omakorda teha näiteks toreda õnnitluskaardi mõnele sõbrale.

Kuidas on kujundijaht kasulik?

  • suunab tähele panema asjade erinevat kuju
  • õpetab eristama erinevaid kujundeid
  • aitab seostada geomeetrilisi kujundeid reaalse eluga
  • võimaldab juhtida lapse tähelepanu kaadrivalikule pildistamisel (kuidas pildistada ümmargust asja nii, et see jääks ka pildil ümmargune)

Numbri- ja kujundivihik

Numbri- ja kujundivihikuga saab lahendada lihtsamaid matemaatikaülesandeid ja harjutada käepeenmotoorikat ka numbrite kirjutamisel.

Loe lisaks

Mängime lugemist ja kirjutamist

Selle raamatu loovülesanded aitavad lugemist ja kirjutamist harjutada nii, et õhus on mänguõhin, saab nalja ning samal ajal toimub ka õppimine.

Loe lisaks