Kuidas sündis KOSMOSERAAMAT REISILE?

7.12.2016

Eelmisel aastal ilmunud Nukuraamat Reisile on saanud ootamatult palju tagasisidet. Ja valdavalt väga positiivset – on saadetud pilte ja jutte, kuidas lapsed ennastunustavalt Nukuraamatuga mängivad. On saadetud ka tagasisidet, kuidas tegevusraamatuid veelgi paremaks teha!

Siin mõned toredad näited –
* Tellisin ühe nukuraamatu, aga sooviksin üht veel. Poleks arvanud, et see nii väga väga lastele meeldib. Aga see on ju tore! Pealegi soovin seda nüüd poisslapsele, kes on õnnetu, et õde sellega saab mängida ja tema ainult veidi, kui õde parasjagu tegeleb millegi muuga. (Tiina)

 

* Meie pere on väga suur teie raamatu fänn. See on saanud korralikult kasutust. Ma ei liialda, kui ma ütlen, et see on siiani kõige pikemat ja intensiivsemalt kasutust leidnud raamat meie majapidamises. Nukkude ise printimine ja lõikamine-kleepimine on suurepärane lisavõimalus! Suured tänud ka selle eest! (Grete)

 

nukuraamat_lapsed

 

Igaljuhul selle aasta alguseks oli kindel teadmine, et Nukuraamatule peab tulema järg. Aga mis saab olema uueks teemaks?

 

Soovisin teha raamatut, mis sobiks jällegi nii tüdrukutele kui poistele. Oluliseks tingimuseks sai asjaolu, et uus valitud teema peab kõnetama poisse piisavalt, et kellelgi toote sobivuse osas kõhklevaid küsimusi ei tekiks! Nukuraamatu puhul sain mitmeid küsimusi, et kas see poistele ikka tegelikult sobib. Kõrvalpõikena olgu öeldud, et ikka sobib. Ja kogemused on näitanud, et just eriti väiksematele poistele meeldib Nukuraamat väga.

 

Uue raamatu võimalikke teemasid käis läbi päris mitmeid, kuni üks hetk jäi mõte kosmose peale pidama ja enam kaugemale ei tahtnudki minna, sest teema on nii inspireeriv! Ühtepidi on kosmose teema seotud leiutamise ja teadusega, teistpidi on kosmose temaatikas alati midagi müstilist ning salapärast. Igaljuhul kutsub kosmos avastama ja oma fantaasiat rakendama, mis sobib ideaalselt Höp’i tegevusraamatu kontseptsiooniga. Veidike maad uurides ja erinevate lastevanematega suheldes sai selgeks, et väikeseid kosmose huvilisi on nii tüdrukute kui poiste seas.

 

Mida Kosmoseraamat sisaldab –

Kosmoseraamatus toimub tegevus nii maa peal kui kosmoses. Seekord on tegelasteks nii astronaudid kui ka robotid. Maa peal asub juhtimiskeskus ja leiutamislabor, kus saab erinevaid roboteid kokku panna. Raamatus on veel raketi sisemus, rahvusvahelise kosmosejaama sisu koos kõigi oma põnevate detailidega. Põnevaks seiklemiseks läheb avakosmose erinevates situatsioonides, kuu peal, marsi peal.

 

Kosmoseraamatul muutsime nukkude materjali õhemaks ja painduvamaks, et nukud libiseksid paremini piludesse. Samuti sai uuenduse ka ümbrik, kus on nüüd väikestel kätel rohkem ruumi nukkude otsimiseks.

 

kosmoseraamat-reisile_miia
Hetkel on KOSMOSERAAMAT REISILE projekt Hooandjas üleval ja ootab kõigi toetust puuduolevatele tootmiskuludele.